O ile wiem - ze strzelnicy sportowej (a o taką chyba Tobie chodzi) mogą korzystać osoby niepełnoletnie w obecności rodziców lub opiekunów, lub za ich pisemną zgodą. Nie słyszałem o limicie wieku. W końcu strzelectwo uprawiają również juniorzy.
No chyba że mają wiatrówkę, która wyrzuca śrut z siłą niższą niż 17 dżuli. Wtedy to nie jest broń - w myśl stosownej ustawy... I nawet ze strzelnicy korzystać nie trzeba wtedy
Zresztą poczytaj sam:
http://airguns.pl/18,swift,optics.html[/list]