Ratowanie Radia Bis!
Sprawa tyczy się wojny pomiędzy słuchaczami Biski a nowym dyrektorem Jackiem Sobalą. Autorem poniższego tekstu jestem ja sam
http://bis.dape.info/ - jest to adres petycji pod którą podpisują się słuchacze.
Protest słuchaczy Radia Bis
Słuchacze Radia Bis rozpoczęli protest pod wpływem zdjęcia z anteny programu Maksa Cegielskiego "Masala". Stało się tak po zapowiedziach odcinku, którego tematem miał być rasizm i ksenofobia, zaś zaproszonymi gośćmi mieli być przedstawiciele organizacji "Nigdy
Więcej".
Nowy prezes polskiego radia Krzysztof Czabański mianował dyrektorem Radia Bis Jacka Sobale. Sobala to znany prawicowy publicysta z doświadczeniem wyniesionym z Radia Solidarność, Radia ESKA, TOK FM, bądź TV Puls. Niestety Radio Bis to nie Solidarność, a pan Sobala nie zauważył, iż nie prowadzi stacji dla motłochu, a dla młodych inteligentnych ludzi. Sam język, którego użył nowy dyrektor w powitaniu ze słuchaczami daje nam sporo radości.
"Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z "BIS" najlepsze radio w Polsce – inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane." - tymi słowami swoją karierę w Bisce rozpoczął pan Sobala. Musimy przy tym zauważyć, iż pracując w swoich poprzednich stacjach pan Sobala posługiwał się raczej innym językiem. Czyżby starał się być bardziej młodzieżowy od samej młodzieży?
Nowy dyrektor zapowiedział, że ze stacji całkiem zniknie metal oraz hard core. Oferta Radia Bis zostanie więc znacznie zawężona. Po usunięciu audycji Masala, nadszedł czas na Mocne Nocne, czyli audycje autorskie zawsze od północy do świtu. Mocne Nocne skupiły wierne grono słuchaczy, którzy często potrafili zarywać całe noce, by spędzić je razem z innymi słuchaczami i prowadzącym. Audycja ta była najważniejszą i cieszącą się największą popularnością spośród wszystkich w Radiu Bis.
Oczywiście działalność nowego dyrektora nie została pozostawiona bez odzewu. Słuchacze
rozpoczeli bombardować swoją stacje smsami pełnymi sprzeciwu wobec nowego dyrektora. Na forum Biski zarówno oficjalnym jak i nieoficjalnym zawrzało. Słuchacze wybierają coraz to nowsze formy protestu. Na stronie http://bis.dape.info/ znajdziemy petycję, pod którą słuchacze Biski zbierają podpisy w swojej sprawie. Ich celem jest walka ze zmianami, które przeprowadza nowy dyrektor. Adres meilowy zarówno Jacka Sobali jak i zarządu polskiego radia jest zalewany meilami od wiernych fanów Biski.
Młodzi ludzie chcieli być daleko od polityki, jednak tym razem to polityka dobrała się do nich. Co jednak będzie miał pan Sobala z tego, że zabierze słuchaczom to co tak bardzo oni
uwielbiają? Prawdopodobnie jedynie satysfakcje. Pozostaje więc nadzieja, że jednak prostesty słuchaczy coś zdziałają...
http://bis.dape.info/ - jest to adres petycji pod którą podpisują się słuchacze.
Protest słuchaczy Radia Bis
Słuchacze Radia Bis rozpoczęli protest pod wpływem zdjęcia z anteny programu Maksa Cegielskiego "Masala". Stało się tak po zapowiedziach odcinku, którego tematem miał być rasizm i ksenofobia, zaś zaproszonymi gośćmi mieli być przedstawiciele organizacji "Nigdy
Więcej".
Nowy prezes polskiego radia Krzysztof Czabański mianował dyrektorem Radia Bis Jacka Sobale. Sobala to znany prawicowy publicysta z doświadczeniem wyniesionym z Radia Solidarność, Radia ESKA, TOK FM, bądź TV Puls. Niestety Radio Bis to nie Solidarność, a pan Sobala nie zauważył, iż nie prowadzi stacji dla motłochu, a dla młodych inteligentnych ludzi. Sam język, którego użył nowy dyrektor w powitaniu ze słuchaczami daje nam sporo radości.
"Sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z "BIS" najlepsze radio w Polsce – inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane." - tymi słowami swoją karierę w Bisce rozpoczął pan Sobala. Musimy przy tym zauważyć, iż pracując w swoich poprzednich stacjach pan Sobala posługiwał się raczej innym językiem. Czyżby starał się być bardziej młodzieżowy od samej młodzieży?
Nowy dyrektor zapowiedział, że ze stacji całkiem zniknie metal oraz hard core. Oferta Radia Bis zostanie więc znacznie zawężona. Po usunięciu audycji Masala, nadszedł czas na Mocne Nocne, czyli audycje autorskie zawsze od północy do świtu. Mocne Nocne skupiły wierne grono słuchaczy, którzy często potrafili zarywać całe noce, by spędzić je razem z innymi słuchaczami i prowadzącym. Audycja ta była najważniejszą i cieszącą się największą popularnością spośród wszystkich w Radiu Bis.
Oczywiście działalność nowego dyrektora nie została pozostawiona bez odzewu. Słuchacze
rozpoczeli bombardować swoją stacje smsami pełnymi sprzeciwu wobec nowego dyrektora. Na forum Biski zarówno oficjalnym jak i nieoficjalnym zawrzało. Słuchacze wybierają coraz to nowsze formy protestu. Na stronie http://bis.dape.info/ znajdziemy petycję, pod którą słuchacze Biski zbierają podpisy w swojej sprawie. Ich celem jest walka ze zmianami, które przeprowadza nowy dyrektor. Adres meilowy zarówno Jacka Sobali jak i zarządu polskiego radia jest zalewany meilami od wiernych fanów Biski.
Młodzi ludzie chcieli być daleko od polityki, jednak tym razem to polityka dobrała się do nich. Co jednak będzie miał pan Sobala z tego, że zabierze słuchaczom to co tak bardzo oni
uwielbiają? Prawdopodobnie jedynie satysfakcje. Pozostaje więc nadzieja, że jednak prostesty słuchaczy coś zdziałają...
