Strona 1 z 6

Ceny benzyny

PostNapisane: piątek, 14 lip 2006, 18:34
przez Konsul
Kurczę co się dzieje z cenami paliwa, totalna masakra. Dziś na shellu litr V-powe 4,89 zł. To już lekkie przegięcie, tym bardziej, że takie ceny są tylko w naszym regionie. Ja wiem, że każdy chce zarobić na turystach, tylko, że taki jest w K-gu tydzień dwa, a my musimi płacić całe wakacje. I od razu taka prośba, jak macie namiary na jakąś przyzwoitą stację z miarę normalnymi cenami dajcie znać.

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 10:31
przez Martius
ja tam wole odrobine drozej na shellu niz np na innych stacjach
bynajmniej mam pewnosc ze paliwo dobre

np takie wielkie booom na rob in petro kiedys bylo :lol:
najgorszy syf w calym miescie

co do peku
to tankowałem pare razy , roznicy duzej nie widac natomiast znajomy brał paliwo do wypozyczalni skuterow i jakos wszystkie mialy problemy na tym paliwie

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 10:40
przez Konsul
W sumie racja, człowiek zrobi "gówniane" oszczędności, a później silnik szlag trafi. tak czy inaczej postępowanie "stacji benzynowych" w naszym regionie jest wielce niemoralne :(

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 10:46
przez Martius
Konsul napisał(a):W sumie racja, człowiek zrobi "gówniane" oszczędności, a później silnik szlag trafi. tak czy inaczej postępowanie "stacji benzynowych" w naszym regionie jest wielce niemoralne :(

To samo jest w sklepach moze w kolobrzegu tego nie widać ale np grzybowo mielna ustronie morskie itp spożywka + 30 % i płać i płać
Troche umiaru
w Zakopanym kebaba zjem za 6 zlotych litr paliwa 4 ,40 a w kolobrzegu kebab 10 i paliwo 5 zlotych

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 10:50
przez Konsul
A może jakiś "markecik" rozwiązał by sprawę :twisted: Z tańszym paliwem i "spożywką", może troszeczkę nasi lokalni kupcy ochłoneli by z chorej chęci zysku. Ja wiem, że każdy chce zarobić, ale zachowując umiar - 300% drożej ( choćby warzywa ), paranoja.

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 17:06
przez Konsul
Tak powiem , czyste fakty: sklep netto "U nizioła" chleb" 1.60 Olsztyn sklep typowo osiedlowy ( znaczy drogi ) chleb 0,90 zł. To o co chodzi, kołobrzescy piekarze sprowadzają zboże z Australii? Kurczę, doją nas i nikt nic nie może?????

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 17:09
przez cichy
Konsul napisał(a):Tak powiem , czyste fakty: sklep netto "U nizioła" chleb" 1.60 Olsztyn sklep typowo osiedlowy ( znaczy drogi ) chleb 0,90 zł. To o co chodzi, kołobrzescy piekarze sprowadzają zboże z Australii? Kurczę, doją nas i nikt nic nie może?????

w Poznaniu za beb krojony zaplacisz tyle samo (1.60), a w markiecie (np. Lidl) 1,20

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 17:44
przez Peny
Stacja w radzikowie STW tanie paliwo gaz ropa ulica Cisowa

Ewentualnie jeszcze ulica Rolna była stacja CPN

oraz na stacji PKS tanie paliwo to ulica Boguslawa X

PostNapisane: sobota, 15 lip 2006, 19:33
przez Konsul
Jak porównujesz Poznań do K-gu to daj przykład zarobków. Powiem krótko ceny w K-gu są bardzo przesadzone, uważasztak to napisz. Dlaczego Mhy mieszkańcy ( ok. 45000 ) mamy cierpieć dla ok. 100 kupców? Tego nie rozumię. wytłumaczycie to. Ostatni przykład: banany u " pruwaciarzy" 5,99 zł, a w lidl-u Białogard 2,99. Normalne. Trzeba coś z tym zrobić !!! Lubicie przepłacać? Dajcie znak, gdzie jest taniej.

PostNapisane: niedziela, 16 lip 2006, 09:59
przez EKG
Jak dla mnie to sklepów typu minimal może być jak najwięcej (oczywiście usytuowanych możliwie najdalej od centrum czy uzdrowiska). W końcu to ich problem jak się utrzymają. Dlaczego w imię lokalnego patriotyzmu mam kupować wszystko dwa razy drożej.
W Trzebiatowie jest market ze stacją benzynową, która sprzedaje paliwo "po kosztach".

PostNapisane: niedziela, 16 lip 2006, 14:38
przez Konsul
Oczywiście, że nie powinno ich być w centrum. Tylko, że nasze sklepiki, nawet jak są bardzo oddalone od centrum czy plaży serwują ceny, że ho ho.
To może w ramach lokalnego patriotyzmu, którym to pojęciem tak często posługują się "nasi" kupcy, obniżyli by ceny. W Kołobrzegu potrzebna jest konkurencja, duży sklep z zewnątrz. I małe sklepiki wcale nie zbankrutują, jeżeli dostosują ceny do portfeli kołobrzeżan.

PostNapisane: niedziela, 16 lip 2006, 14:47
przez boss
podatki podatki.........państwo musi zbierać kase a najlepiej od kierowców paliwo o tak trzeba kupić na wodę autko nie ruszy....szybko i bez gadania kazdy kto ma samochód płaci a Ci na górze się ciszą maja kase dla wypłaty dla kumpli ........tanie państwo ......jakoś nasz rząd musi się utrzmywać za darmoche pracować nie bedzie

PostNapisane: niedziela, 16 lip 2006, 17:07
przez voodoo3500
w minimalu też wiele rzeczy jest drogich prawie tak samo jak w osiedlowych sklepikach i dlatego faktycznie przydałoby się więcej dużych sklepów tak dla czystej konkurencji.

co do ceny paliwa to obłęd - dobrze że został mi jeszcze rower

tak na marginesie - jestem pewien że 95% tzw kupców kołobrzeskich zna się jak łyse konie i mają między sobą ustalone ile co ma kosztować i ile płacić pracownikom - zero konkurencji