Strona 1 z 6
Ceny benzyny

Napisane:
piątek, 14 lip 2006, 18:34
przez Konsul
Kurczę co się dzieje z cenami paliwa, totalna masakra. Dziś na shellu litr V-powe 4,89 zł. To już lekkie przegięcie, tym bardziej, że takie ceny są tylko w naszym regionie. Ja wiem, że każdy chce zarobić na turystach, tylko, że taki jest w K-gu tydzień dwa, a my musimi płacić całe wakacje. I od razu taka prośba, jak macie namiary na jakąś przyzwoitą stację z miarę normalnymi cenami dajcie znać.

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 10:31
przez Martius
ja tam wole odrobine drozej na shellu niz np na innych stacjach
bynajmniej mam pewnosc ze paliwo dobre
np takie wielkie booom na rob in petro kiedys bylo
najgorszy syf w calym miescie
co do peku
to tankowałem pare razy , roznicy duzej nie widac natomiast znajomy brał paliwo do wypozyczalni skuterow i jakos wszystkie mialy problemy na tym paliwie

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 10:40
przez Konsul
W sumie racja, człowiek zrobi "gówniane" oszczędności, a później silnik szlag trafi. tak czy inaczej postępowanie "stacji benzynowych" w naszym regionie jest wielce niemoralne


Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 10:46
przez Martius
Konsul napisał(a):W sumie racja, człowiek zrobi "gówniane" oszczędności, a później silnik szlag trafi. tak czy inaczej postępowanie "stacji benzynowych" w naszym regionie jest wielce niemoralne

To samo jest w sklepach moze w kolobrzegu tego nie widać ale np grzybowo mielna ustronie morskie itp spożywka + 30 % i płać i płać
Troche umiaru
w Zakopanym kebaba zjem za 6 zlotych litr paliwa 4 ,40 a w kolobrzegu kebab 10 i paliwo 5 zlotych

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 10:50
przez Konsul
A może jakiś "markecik" rozwiązał by sprawę

Z tańszym paliwem i "spożywką", może troszeczkę nasi lokalni kupcy ochłoneli by z chorej chęci zysku. Ja wiem, że każdy chce zarobić, ale zachowując umiar - 300% drożej ( choćby warzywa ), paranoja.

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 17:06
przez Konsul
Tak powiem , czyste fakty: sklep netto "U nizioła" chleb" 1.60 Olsztyn sklep typowo osiedlowy ( znaczy drogi ) chleb 0,90 zł. To o co chodzi, kołobrzescy piekarze sprowadzają zboże z Australii? Kurczę, doją nas i nikt nic nie może?????

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 17:09
przez cichy
Konsul napisał(a):Tak powiem , czyste fakty: sklep netto "U nizioła" chleb" 1.60 Olsztyn sklep typowo osiedlowy ( znaczy drogi ) chleb 0,90 zł. To o co chodzi, kołobrzescy piekarze sprowadzają zboże z Australii? Kurczę, doją nas i nikt nic nie może?????
w Poznaniu za beb krojony zaplacisz tyle samo (1.60), a w markiecie (np. Lidl) 1,20

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 17:44
przez Peny
Stacja w radzikowie STW tanie paliwo gaz ropa ulica Cisowa
Ewentualnie jeszcze ulica Rolna była stacja CPN
oraz na stacji PKS tanie paliwo to ulica Boguslawa X

Napisane:
sobota, 15 lip 2006, 19:33
przez Konsul
Jak porównujesz Poznań do K-gu to daj przykład zarobków. Powiem krótko ceny w K-gu są bardzo przesadzone, uważasztak to napisz. Dlaczego Mhy mieszkańcy ( ok. 45000 ) mamy cierpieć dla ok. 100 kupców? Tego nie rozumię. wytłumaczycie to. Ostatni przykład: banany u " pruwaciarzy" 5,99 zł, a w lidl-u Białogard 2,99. Normalne. Trzeba coś z tym zrobić

! Lubicie przepłacać? Dajcie znak, gdzie jest taniej.

Napisane:
niedziela, 16 lip 2006, 09:59
przez EKG
Jak dla mnie to sklepów typu minimal może być jak najwięcej (oczywiście usytuowanych możliwie najdalej od centrum czy uzdrowiska). W końcu to ich problem jak się utrzymają. Dlaczego w imię lokalnego patriotyzmu mam kupować wszystko dwa razy drożej.
W Trzebiatowie jest market ze stacją benzynową, która sprzedaje paliwo "po kosztach".

Napisane:
niedziela, 16 lip 2006, 14:38
przez Konsul
Oczywiście, że nie powinno ich być w centrum. Tylko, że nasze sklepiki, nawet jak są bardzo oddalone od centrum czy plaży serwują ceny, że ho ho.
To może w ramach lokalnego patriotyzmu, którym to pojęciem tak często posługują się "nasi" kupcy, obniżyli by ceny. W Kołobrzegu potrzebna jest konkurencja, duży sklep z zewnątrz. I małe sklepiki wcale nie zbankrutują, jeżeli dostosują ceny do portfeli kołobrzeżan.

Napisane:
niedziela, 16 lip 2006, 14:47
przez boss
podatki podatki.........państwo musi zbierać kase a najlepiej od kierowców paliwo o tak trzeba kupić na wodę autko nie ruszy....szybko i bez gadania kazdy kto ma samochód płaci a Ci na górze się ciszą maja kase dla wypłaty dla kumpli ........tanie państwo ......jakoś nasz rząd musi się utrzmywać za darmoche pracować nie bedzie

Napisane:
niedziela, 16 lip 2006, 17:07
przez voodoo3500
w minimalu też wiele rzeczy jest drogich prawie tak samo jak w osiedlowych sklepikach i dlatego faktycznie przydałoby się więcej dużych sklepów tak dla czystej konkurencji.
co do ceny paliwa to obłęd - dobrze że został mi jeszcze rower
tak na marginesie - jestem pewien że 95% tzw kupców kołobrzeskich zna się jak łyse konie i mają między sobą ustalone ile co ma kosztować i ile płacić pracownikom - zero konkurencji