Strona 1 z 4

miejsca i legendy

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:12
przez FiDo
no wlasnie. znacie moze jakies miejsca/miejscowosci w okolicach Kolobrzegu, z ktorymi wiaza sie jakies ciekawe legendy? mniej lub bardziej straszne. jakies ciekawostki. dobrze by bylo zeby dalo sie tak rowerem dojechac :)

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:15
przez U-S
tak, za ratuszem masz głowę Adebara....Legenda głosi, że został ścięty na oczach mieszkańców, rowerem baaardzo dobry dojazd :lol:

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:15
przez cichy
hehe na ratuszu, z tylu jest taka twarzyczka w kamieniu, nie wiem dokladnie, ale podobno odbila sie scieta glowa kogos tam :P, a jak wlozysz do ust trzy srodkowe palce to spelni sie Twoje zyczenie :P
nie wiem jak jest dokladnie, ale nie mniej jest to calkiem ciekawe, tzn. na twarzyczka :P

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:16
przez U-S
piszemy o tym samym Cichy :)

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:18
przez Flo_
ale synchron :D


Skocz na bagna rozciagajace sie od stawku hen hen daleko :) Legenda glosi ze jeszcze nikt tych bagien nie zbadal :D

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:19
przez FiDo
adebar? to jakis muzulmanin byl?:PP

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:19
przez cichy
U-S napisał(a):piszemy o tym samym Cichy :)

mamy te same mysli ;) :lol:
wiem wiem, ale ten sam czas wyslania
jeszcze jak pojedziesz na zieleniewo i na wysokosci fabryki skrecisz w prawo i caly czas prosto to w pewnym momencie bedzie bardzo ladny pensjonat (chyba), ale niestety spalony i zapuszczony, nie mniej bardzo ladnie i klimatycznie wyglada, nad rzeczka, z tylu las itd. :P

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:21
przez Flo_
albo skocz do Ponterozy (jak to sie pisze?) do Drzonowa :D

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:21
przez FiDo
bardziej niz widok spalonego pensjonatu interesowaloby mnie dlaczego zostal spalony. piroman? klu klux klan? czy frankensteina chcieli puscic z dymem? :twisted:

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:21
przez qrczak
cichy napisał(a):
U-S napisał(a):piszemy o tym samym Cichy :)

mamy te same mysli ;) :lol:
wiem wiem, ale ten sam czas wyslania
jeszcze jak pojedziesz na zieleniewo i na wysokosci fabryki skrecisz w prawo i caly czas prosto to w pewnym momencie bedzie bardzo ladny pensjonat (chyba), ale niestety spalony i zapuszczony, nie mniej bardzo ladnie i klimatycznie wyglada, nad rzeczka, z tylu las itd. :P


Kiedyś zwany Ponte Rosa.

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:22
przez FiDo
Flo_ napisał(a):albo skocz do Ponterozy (jak to sie pisze?) do Drzonowa :D


no ale co tam jest?
na temat plis

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:22
przez U-S
FiDo napisał(a):adebar? to jakis muzulmanin byl?:PP


mogę Ci jutro napisać? Mam gdzieś legendę z nim związaną...w kronice Kroczyńskiego, ale oczka mi już się zamykają i ide lulu. Papatki

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:22
przez FiDo
U-S napisał(a):
FiDo napisał(a):adebar? to jakis muzulmanin byl?:PP


mogę Ci jutro napisać? Mam gdzieś legendę z nim związaną...w kronice Kroczyńskiego, ale oczka mi już się zamykają i ide lulu. Papatki

mozesz napisac jutro, byle nie pojutrze :) czekam

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:23
przez U-S
Jaka ponte rosa? Brzmi jak nazwa agencji towarzyskiej :lol:

PostNapisane: poniedziałek, 3 lip 2006, 22:23
przez Flo_
FiDo napisał(a):
Flo_ napisał(a):albo skocz do Ponterozy (jak to sie pisze?) do Drzonowa :D


no ale co tam jest?
na temat plis


Ukrainki :D


Ten temat bedzie legneda bo albo piszemy to samo aLbo te same nazwy dajemy :P