Strona 1 z 1

PASY BEZPIECZENSTWA

PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 12:03
przez Marek_B
PASY W AUTOBUSIE
CIEKAW JESTEM CO NA TO KM KOLOBRZEG :?: :?: :?:

PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 12:07
przez Didi
w nowszych autobusach pks takie pasy sie znajduja

PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 12:12
przez Marek_B
DeeJay napisał(a):w nowszych autobusach pks takie pasy sie znajduja

NASZEJ KOLOBRZESKIEJ KOMUNIKASJI SOLARISY TEZ NIE SA STARE A PASOW JAK NIE BYLO TAK NIE MA

Re: PASY BEZPIECZENSTWA

PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 13:16
przez Colberg
Marek_B napisał(a):PASY W AUTOBUSIE
CIEKAW JESTEM CO NA TO KM KOLOBRZEG :?: :?: :?:


Nie dość że krzyczy - to jeszcze gada głupoty. W autobusach miejskich pasów nie było, nie ma i nie będzie. Rzecz dotyczy tylko autokarów.

PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 16:48
przez kazió
KaucZ napisał(a):
DeeJay napisał(a):w nowszych autobusach pks takie pasy sie znajduja

trzypunktowe czy zwykłe biodrowe ?

4 punktowe z katapulta

PostNapisane: wtorek, 9 maja 2006, 19:48
przez FiDo
fakt, w niektorych pasy juz sa. ale jest pelno szrotow, ktorymi strach jezdzic. nawet mlotki do bicia szyb gdzies wysiadly na jakims przystanku. pozniej dzieci otoczone plomieniami nie maja jak uciekac.

PostNapisane: środa, 10 maja 2006, 06:51
przez Palacz
Jeszcze by się przydały poduszki powietrzne dla każdego :) .

PostNapisane: środa, 10 maja 2006, 08:29
przez Marko23
Generalnie chodzi o zapewnienie większego bezpieczenstwa.Ale i tak największym problemem pozostają pijani kierowcy,słaby stan dróg, lekkomyślnośc za kierownicą,
duża ilość tirów na drodze i za słabo egzekwowane kary.Czy słyszeliście, aby ktoś,
złapany po pijaku siedział za kratkami?Gdy tego sie nie rozwiąże to nawet katapulta nie pomoże.

PostNapisane: środa, 10 maja 2006, 15:10
przez Vin
kazió napisał(a):
KaucZ napisał(a):
DeeJay napisał(a):w nowszych autobusach pks takie pasy sie znajduja

trzypunktowe czy zwykłe biodrowe ?

4 punktowe z katapulta


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dobre

PostNapisane: środa, 10 maja 2006, 15:13
przez Demurrer
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... _a_15.html
Bez paniki z pasami

Od 21 kwietnia br. Polska stosuje wymagania unijne dotyczące pasów bezpieczeństwa w autobusach turystycznych i samochodach ciężarowych. Obecnie wymagania te obowiązują w procedurze homologacji typu i dlatego dotyczą wyłącznie producentów i importerów. Dopiero od 20 października 2007 r. nie będzie można zarejestrować po raz pierwszy nowych pojazdów niespełniających wymagań unijnych, tzn. z siedzeniami bez pasów bezpieczeństwa. Autobusy turystyczne i samochody ciężarowe zarejestrowane przed tą datą dalej można użytkować bez pasów bezpieczeństwa.