Strona 1 z 2

Czy wieżowiec na złotej jest z azbestu

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2006, 11:48
przez lukaszkg
mam pytanie czy ten duży wieżowiec na złotej z niebieskimi balkonami jest z azbestu?

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2006, 11:57
przez Dreams
A co, masz zamiar tam kupić mieszkanie, czy złożyć pozew o odszkodowanie do sądu? Zrobienie i jednego i drugiego odradzam. Jeżli faktycznie jest, i kupisz tam mieszkanie to po co się za własne pieniadze truć? A jeżeli już tam mieszkasz ( i oczywiście jest zbudowany z azbestu), to czekają Cię lata procesu i koszmarne koszty sądowe.. :D :girl:

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2006, 13:07
przez Didi
KSM za poprzedniego prezesa mowil o procesie zrywania azbestu z wiezowcow poczynajac chyba od ul budowlanej i ogrody

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2006, 13:07
przez hefajstos
Nie jest z azbestu,jest ocieplony styropianem.Jako jedyny z tamtych wieżowcow ,bo był ocieplany na końcu.

PostNapisane: czwartek, 27 kwi 2006, 13:27
przez ewe
Blok na ul. Złotej jest ocieplany azbestem ,ale ten krótki 3 klatkowy , inne bloki na Wąskiej ,Kupieckiej czy Budowlanej są ocieplane płytami azbestowymi . Ale i tak pylą po 20 latach daleko ,tak więc wpływa to także na mieszkańców innych ulic ,także "starówki "
Więc nie ma to znaczenia czy w takim bloku się mieszka czy koło niego .

W domkach jedn. także jest wiele materiałów z azbestem i wiele innych jeszcze bardziej szkodliwych substancji

PostNapisane: sobota, 29 kwi 2006, 15:26
przez Fisher_kg
najlepiej dowiedz sie w spoldzielni mieszkaniowej. A co chate sobie chcesz tam sobie kupywac ??

PostNapisane: sobota, 29 kwi 2006, 18:48
przez Slayer
wiekszosc tych duzych blokow z "tamtego" okresu to azbestowce... wkoncu to byl taki "cudowny material"...

PostNapisane: niedziela, 30 kwi 2006, 13:16
przez McCool
tylko ja nie mogę pojąć, jak można było kłaść materiał na tak wielką skalę w całej Polsce, nie sprawdzając wcześniej czy nie jest on rakotwórczy :?

PostNapisane: niedziela, 7 maja 2006, 20:19
przez irmc
W większości budynków są substancje szkodliwe-jesli komuś się wydaje ,że mieszka w"zdrowym" budynku ,bo ma atesty i certyfikaty-to jest w błędzie.Za kilka lub kilkanaście lat ,gdy podniesie się poziom wiedzy naukowej okaże się ,że np.materiały ceramiczne postrzegane dziś jako "ekologiczne"coś wypromieniowują.

PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 08:40
przez ewe
Najwięcej substancji promieniotwórczych i rakotwórczych jest w nowych mieszkaniach .
Nie ma to zresztą znaczenia ,w napojach i jedzeniu też jest wiele substancji rakotwórczych i co ? Żremy te chipsy itp. i chlejemy cocacolę itp. na umór

PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 08:41
przez ewe
A o spalinach z ciężarówek, autobusów i innych aut nawet nie warto wspominać . Jak chcecie być zdrowsi to na wiochę i samemu uprawiać warzywa :D

PostNapisane: poniedziałek, 8 maja 2006, 20:27
przez irmc
na wiosce łatwiej o ptasią grypę i "chorobę wsciekłych krów"-nie wiadomo co "lepsze"