Strona 1 z 3

50 tys. zł kary za spam

PostNapisane: piątek, 7 kwi 2006, 10:26
przez Didi
Rządowa propozycja: 50 tys. zł kary za spam
07.04.2006

Rząd planuje wprowadzenie ustawy, która ograniczałaby wysyłanie spamów.

Na wysyłających nakładane byłyby kary - nawet do 50 tys. zł. Dopuszcza się też możliwość przeszukania mieszkania bez nakazu prokuratora, informuje "Gazeta Prawna".

Ministerstwo Transportu i Budownictwa opracowało założenia do ustawy, mającej przeciwdziałać przesyłaniu niezamówionych przez odbiorców informacji handlowych.

Nowe rozwiązania budzą ogromne kontrowersje oraz sprzeciw branży telekomunikacyjnej i informatycznej. Zakładają powołanie kolejnego specorganu - inspekcji telekomunikacyjnej, która miałaby bardzo szerokie uprawnienia, w tym - do przeszukiwania prywatnych mieszkań.

Nadawców spamów czekałyby drakońskie kary pieniężne, które byłyby natychmiast wykonalne. Za spam uznawano by nie tylko informacje handlowe, ale również np. tzw. łańcuszki szczęścia oraz niechcianą korespondencję wysyłaną w ramach czatów i komunikatorów internetowych.

wirtualnemedia.pl

PostNapisane: piątek, 7 kwi 2006, 10:47
przez McCool
hahaha, no to teraz treść łańcuszków nabiera na znaczeniu... "wyślij tę wiadomosc do 10 osób a w ciągu 5 dni spotka Cie cos miłego"... czyli policja i prokurator w drzwiach :lol:

PostNapisane: piątek, 7 kwi 2006, 10:51
przez Didi
i 50 tys :D

PostNapisane: niedziela, 9 kwi 2006, 16:16
przez BorowikPL
Łańcuszką i spamom stanowcze NIE. Swoją drogą jestem ciekawy jak naprawde jest z wykrywalnością ??

PostNapisane: niedziela, 9 kwi 2006, 17:08
przez Flo
no w koncu przestane dostawac lancuszki :D

PostNapisane: niedziela, 9 kwi 2006, 17:31
przez luki3303
jwitam mnie osobiscie bardzo wkuzaja łańcuszki spamy senniki w mailach gg skypie stefanie dlatego tak byc powinno a co do prokuratorów w drzwiach to bardzo watpie i ciemno widze ich w drzwiach i moim mieszkaniu !!! :lol: :help:

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 19:30
przez Pirat_kg
eh zeby to jeszce wprowadzili... łańcuszki naprawde denerwują

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 19:46
przez FiDo
z lancuszkami to nie przejdzie. bogu ducha winne dziecko bedzie chcialo sie pobawic, pusci lancuszek i zostanie na nie (rodzicow) nalozona kara pieniezna? a przepraszam, skad taki dzieciak ma znac akty prawne? to duza dziura w ustawie :)
co do ulotek itp zgadzam sie absolutnie. tepic sk********w! juz garba dostaje od schylania sie po katalogi reklamowe.

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 19:51
przez Mafi
FiDo napisał(a):z lancuszkami to nie przejdzie. bogu ducha winne dziecko bedzie chcialo sie pobawic, pusci lancuszek i zostanie na nie (rodzicow) nalozona kara pieniezna? a przepraszam, skad taki dzieciak ma znac akty prawne? to duza dziura w ustawie :)

zgadzam się, nawet jak ktoś dopiero zaczyna przygodę z internetem to takie łańcuszki to fajna zabawa...

FiDo napisał(a): co do ulotek itp zgadzam sie absolutnie. tepic sk********w! juz garba dostaje od schylania sie po katalogi reklamowe.

Niektórzy tak zarabiają... np. na swoje studia... bez przesady- schylenie się i wyrzucenie do śmietnika takiej ulotki dużo nie kosztuje...

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 20:49
przez Flo
myslicie ze taki dzieciak albo rodzice dostana kare? :lol:

Durne ustawy sa po to by powolac ludzi do rzekomego przestrzegania tych ustaw....czyli kolejnych kolezkow na stoleczki. Juz jest mowa o jakiejs komisji :lol:

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 20:53
przez FiDo
Mafi napisał(a):Niektórzy tak zarabiają... np. na swoje studia... bez przesady- schylenie się i wyrzucenie do śmietnika takiej ulotki dużo nie kosztuje...


pomieszkaj troche w wiekszym miescie Mafi. ja tutaj ulotki znajduje prawie codziennie. i uwierz mi, ze jest to iscie wk****ce :) zarabiaja na studia, ale zeby chociaz wrzuceli te ulotki do specjalnych pojemnikow na nie przeznaczonych albo do skrzynki pocztowej. u mnie na lodowce lezy jeden stos ulotek i katalogow, na szafce w przedpokoju drugi.

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 20:56
przez cichy
FiDo napisał(a):
Mafi napisał(a):Niektórzy tak zarabiają... np. na swoje studia... bez przesady- schylenie się i wyrzucenie do śmietnika takiej ulotki dużo nie kosztuje...


pomieszkaj troche w wiekszym miescie Mafi. ja tutaj ulotki znajduje prawie codziennie. i uwierz mi, ze jest to iscie wk****ce :) zarabiaja na studia, ale zeby chociaz wrzuceli te ulotki do specjalnych pojemnikow na nie przeznaczonych albo do skrzynki pocztowej. u mnie na lodowce lezy jeden stos ulotek i katalogow, na szafce w przedpokoju drugi.

ooo wlasnie prawie codziennie, a juz na pewno co drugi dzien zbieram okolo 4-5 ulotek spod mych drzwi, a i oczywiscie jeszcze z 2-3 w skrzynce :/

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 20:58
przez FiDo
no.. dzisiaj mialem lajcik. spod drzwi dwa katalogi, i ze skrzynki jeden. a wiecie co jest najbardziej wk***ce? ze to sa w kolko te same katalogi!!!!

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 20:58
przez Flo
a ja sie dziwie ze chce im sie wchodzic do mnie na 4 pietro :twisted:

PostNapisane: piątek, 9 cze 2006, 21:06
przez Mafi
FiDo napisał(a):
Mafi napisał(a):Niektórzy tak zarabiają... np. na swoje studia... bez przesady- schylenie się i wyrzucenie do śmietnika takiej ulotki dużo nie kosztuje...


pomieszkaj troche w wiekszym miescie Mafi. ja tutaj ulotki znajduje prawie codziennie. i uwierz mi, ze jest to iscie wk****ce :) zarabiaja na studia, ale zeby chociaz wrzuceli te ulotki do specjalnych pojemnikow na nie przeznaczonych albo do skrzynki pocztowej. u mnie na lodowce lezy jeden stos ulotek i katalogow, na szafce w przedpokoju drugi.

Fiduś, ale przesadzasz... dla Ciebie to jest schylenie się- no nawet niech to będzie 3x dziennie- a dla kogoś codziennie łażenie od drzwi do drzwi- ale ktoś tym na życie zarabia, więc może trochę wyrozumiałości? I cieszmy się, że my nie musimy tak na życie/chleb/studia zarabiać... ale w życiu są różne sytuacje...