Strona 1 z 3

Zaćmienie Słońca

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 21:08
przez Sędzia Czesław
Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale teraz już będziecie wiedzieli, że jutro jest zaćmienie Słońca. Jak zwykle w Polsce będzie to tylko częściowe zaćmienie, które zacznie się ok. 12.15. Pełne zaćmienie będzie m.in. w Libii i Gruzji

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 21:30
przez redlovebloodgirl
proponuje przyciemnic kawalek jakiejs szybki nad swieczka i sprobowac poobserwowac zacmienie ;) niestety ja o tej godzinie bede w autobusie :( a szkoda....

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 21:36
przez qrczak
redlovebloodgirl napisał(a):proponuje przyciemnic kawalek jakiejs szybki nad swieczka i sprobowac poobserwowac zacmienie ;) niestety ja o tej godzinie bede w autobusie :( a szkoda....


Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 21:38
przez redlovebloodgirl
hehe qrczak ja zaproponowalam metode, dzieki ktorej kiedys po raz pierwszy ogladalam zacmienie slonca :) pamietam palce poparzone od swieczki a pozniej przybrudzone na czarno...ale butelka od piwa-nie powiem, dobre :]

Re: Zaćmienie Słońca

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 21:46
przez Olcia
Sędzia Czesław napisał(a):Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, ale teraz już będziecie wiedzieli, że jutro jest zaćmienie Słońca. Jak zwykle w Polsce będzie to tylko częściowe zaćmienie, które zacznie się ok. 12.15. Pełne zaćmienie będzie m.in. w Libii i Gruzji


ee... ja to miałam napisać :P
To może coś więcej:
W naszym regionie zaćmienie będzie widoczne w (ok.) 44% początek zacznie się już o 11:53 / maximum o 12:51 / a koniec o 13:49 (ten czas jest ustawiony na Szczecin, więc trzeba liczyć poślizg kilku minut) :D
/info zaczerpnięte z focus'a :P

Re: Zaćmienie Słońca

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 21:54
przez Sędzia Czesław
Olcia napisał(a):ee... ja to miałam napisać :P


Byłem pierwszy :kroli: :P Ja podaję czas wielce średni, żeby nie trzeba było się babrać w liczbach :P A poza tym tyle zapamiętałem z Twojego Focusa. A według mnie dobrym sposobem oglądania zaćmienia jest oglądanie przez kliszę fot.

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:01
przez Roman
qrczak napisał(a):
redlovebloodgirl napisał(a):proponuje przyciemnic kawalek jakiejs szybki nad swieczka i sprobowac poobserwowac zacmienie ;) niestety ja o tej godzinie bede w autobusie :( a szkoda....


Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.


dobry sposób
nawet zaćmienie nie jest koniecznie potrzebne :P

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:10
przez kamila
qrczak napisał(a):Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.

:spoko: , skuszę się.. :twisted:

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:13
przez Mafi
[center]***[/center]
Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa, ale na zaćmienie może się skuszę... z kliszą w ręku ;p

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:15
przez kamila
Mafi napisał(a):Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa (...)
każada pora jest dobra :P :twisted:

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:17
przez cichy
kamila napisał(a):
qrczak napisał(a):Ewentualnie jest ciekawszy sposób.
1. Kupujesz piwo, koniecznie w butelce.
2. Wypijasz piwo.
3. Po wypiciu piwa zostaje ci butelka zbudowana z przyciemnionego szkła.
4. Przez tą butelkę możesz patrzeć na Słońce.

:spoko: , skuszę się.. :twisted:

ja wiedzialem, ze z Ciebie jest zawodowa alkoholiczka
a ja tez tak zrobie :]

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:17
przez Mafi
kamila napisał(a):
Mafi napisał(a):Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa (...)
każada pora jest dobra :P :twisted:


[center]***[/center]
Tak wcześnie i w tygodniu nawet na okazję zaćmienia się nie skuszę... ;)

Cholera... jednak nie zobaczę... będę wtedy w Koszalinie :/ yhh... co cóż... opowiecie jak było :twisted:

PostNapisane: wtorek, 28 mar 2006, 22:17
przez Olcia
Mafi napisał(a):[center]***[/center]
Jak dla mnie za wczesna godzina na picie piwa, ale na zaćmienie może się skuszę... z kliszą w ręku ;p


no co Ty :P po 12-stej można już pić :twisted: