Strona 1 z 4
MediaMarkt nie dla idiotow

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 10:39
przez j0shu4
dalej robimy tam zakupy ?
Kierownictwo sieci sklepów Media-Markt zablokowało, po
interwencji Ambasady RP w Berlinie, reklamę powielającą antypolski
stereotyp Polaka-złodzieja, nadawaną w internecie i częściowo
wycofało ją z programów radiowych - poinformował PAP zastępca
ambasadora RP w Niemczech Wojciech Więckowski.
Zarząd koncernu zastanawia się również nad wycofaniem reklamy z
programów telewizyjnych - dodał Więckowski.
List protestacyjny w tej sprawie wysłał w poniedziałek do zarządu
firmy ambasador Andrzej Byrt.
Niekonwencjonalne reklamy koncernu Media-Markt, przeciwko którym
zaprotestowały polskie władze wykorzystują negatywny stereotyp
Polaka-złodzieja. W jednej z nich Polak dzwoni do Media-Markt i na
pytanie o nazwisko odpowiada: Jestem Klaus. - Co kradniesz? -
reaguje rozmówca. - Nic nie kradnę - odpowiada. - Wiedziałem, przy
tak niskich cenach w Media Markt kradzież się nie opłaca.
źródło PAP

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 10:42
przez Didi
http://www.se.com.pl/Iso/...i/Polen_320.mpg link do filmu
a przy okazji...
- Kod: Zaznacz cały
Nóż się w kieszeni otwiera! Niemcy mają nas za zwykłych złodziei. W reklamie Media Markt puszczanej w niemieckiej telewizji Polacy potrafią obrobić człowieka do gołego.
Inne narody pokazują lepiej
Francuzów przedstawili jako seksoholików, myślących tylko o kochaniu się. Nawet w sklepie.
Arabów przedstawili jako wiecznie się targujących nawet za cenę stracenia na tym.
Anglików jako zadufanych w sobie i nie mających ochoty się uczyć innych języków.

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 11:18
przez Mafi
[center]***[/center]
Nie miałam "przyjemności" robienia tam zakupów i myślę, że przed wejściem do tego sklepu zastanowiłabym się dwa razy... (choć pewnie i bym weszła)
Tylko kurcze, no nie oceniajmy całego narodu po kilku osobach, które reklamę stworzyły, bo na shoucie już się komentarze posypały dot. Niemców...
Jak widać nie tylko z nas łacha darli...
Jak się tak cofać będziemy, to wylądujemy w epoce kamienia łupanego...
[center]***[/center]

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 11:22
przez Didi
Mafi napisał(a):Jak widać nie tylko z nas łacha darli...
Mafik wolalbym byc pokazany jako "Francuzów przedstawili jako seksoholików, myślących tylko o kochaniu się. Nawet w sklepie. " niz zlodziej...
ale dyskusji z shouta tu nie bede ciagnac...

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 12:11
przez Foreigner
promocje to oni maja z d***py. nabijaja ludzi w banbuko jak sie da. Sprzedaja sprzet po naprawie gwarancyjnej jako nowy. Do tego wciskaja ludzikom ciemnote w opisach sprzetu. Jednym slowem zwykly supermarket tylko z sprzetem eletronicznym.

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 12:27
przez Foreigner
Nie wiem nie przegladam tam plyt. Niemniej jednak Polacy mogliby sie zmobilizowac i przez 2 miesiace nic od nich nie kupic. Odechcialoby im sie zartow uwierz
![cwaniak :]](./images/smilies/cwaniak.gif)
Niemcy tak potrafia zrobic (szkoda, ze nie mamy takiej dyscypliny) i jakos nie widzialem reklam szkalujacych niemcow (szczegolnie po 2000 roku kiedy Mc Donald wypuscil reklame i sporo stracil obrotow w rzeszy
![cwaniak :]](./images/smilies/cwaniak.gif)
)

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 12:36
przez Didi
Na kolobrzeg juz wszedl jakis Media Expres czy cos takiego ulotki maja takie same jak mdia markt z tekstem rzniemy ceny...

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 12:40
przez j0shu4
MediaExpert
siec jakich wiele , zadnych rewelacji
nowa siec o ktorej pisal marko pojawila sie juz w warszawie
oczywiscie na otwarcie super a pozniej juz normalna sprzedaz
ceny sa wszedzie takie same , rynek sie wyrownal na tyle ze kilka dni po otwarciu jakiegokolwiek sklepu AGD RTV wszystko wraca do normy
to nie jest tak ze siec ma fantastyczne ceny, to siec decyduje na ile moze na otwarciu placowki poplynac pod woda (in minus) i sprzedac taka a taka partie towaru ponizej ceny zakupu

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 13:15
przez kazió
nadal(?) bede tam robil zakupy,polacy zapracowali sami na miano zlodzieii
po za tym ,ja nim nie jestem i nikt mnie tez bezposrednio nie oskarzyl
wiec chill winston


Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 17:28
przez kulA
oczywiscie ze bede tam kupowal, chyba ze otworza w okolicy sklep w ktorym plyty beda jeszcze tansze i bedzie jeszcze wiekszy wybor, na ta chwile tam znajduje plyty ktorych gdzie indziej prozno szukac i to po bardzo ciekawych cenach

Napisane:
wtorek, 28 mar 2006, 19:37
przez qrczak
Ja trochę nie rozumiem ogólnego oburzenia. Przecież Polacy sami sobie zapracowali na taką opinię w Niemczech. Niemcom ginie sporo samochodów w Polsce, sporo Niemek traci torebki, czasem oprócz torebki również i zdrowie. W Niemczech też nie brakuje Polaków, którzy coś wynoszą ze sklepów. Także pretensje do siebie.
"Jedź do Polski na wakacje, Twój samochód już tam czeka."
