Strona 1 z 1

Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 15:58
przez Didi
Dziś w nocy przestawiamy zegary na czas letni
Od niedzieli, 26 marca, będzie obowiązywał w Polsce czas letni środkowoeuropejski. Wskazówki zegarów przestawimy z godz. 2.00 na godz. 3.00.
W nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2.00 na 3.00, która będzie godziną początkową czasu letniego (wschodnioeuropejskiego). Będzie on obowiązywać do 29 października 2006 r., kiedy powrócimy do czasu zimowego, czyli środkowoeuropejskiego.

Przejście z czasu zimowego na letni pozwoli na "przedłużenie" zegarowego dnia o godzinę. Zmiana czasu w Polsce, dokonywana w ostatnią niedzielę marca i ostatnią niedzielę października, powiązana jest z wprowadzaniem czasu letniego w krajach UE.

Kraje europejskie położone są w kilku strefach czasowych - nie ma więc wspólnej unijnej godziny. Praktycznie cała Europa posługuje się "podwójnym" czasem.

Wszystkie kraje Unii Europejskiej (niezależnie od tego, w jakiej leżą strefie czasowej) zmieniają czas jednocześnie - reguluje to unijna dyrektywa.

Poza Europą czas letni stosuje się m.in. w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii.

Czas letni w Polsce wprowadzany jest rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z z 15 marca 2004 roku.


Tak na wszelki wypadek jakby ktos zapomnial :)

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 16:09
przez RUDA
Coraz krotsze te nocki sie robia .................
a mialam nadzieje ze sie w koncu wyspie :? :P
ale chyba przy sobocie to niemozliwe :D

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 16:20
przez Tisaja
:twisted: DeeJay...... ja słyszałam ,że z 4-tej na 5-tą..... :lol:

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 16:23
przez FiDo
czizyz, DJ. nie mozna bylo po prostu napisac: dzisiaj wnocy przestawiamy zegarki?:P

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 16:44
przez Didi
FiDo napisał(a):czizyz, DJ. nie mozna bylo po prostu napisac: dzisiaj wnocy przestawiamy zegarki?:P


to z oneta :P

a co czytales do konca ?:P


Tis hehe chcialbym bardzo :lol: tylko kto bedzie placil nadgodziny :P

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 17:06
przez Mafi
No nieeee... to jeszcze mam krócej spać dziś ;(

Nie ujadę, normalnie się wykończę :/

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 18:43
przez yennefer
mi tez nie bardzo pasuje to przestawianie... niby dzien sie wydluzy, fajnie, ale z drugiej strony, jutro chcialam sobie pospać, a tu mi zabieraja godzine, pfff...czyli pupa :| :P

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 19:11
przez redlovebloodgirl
zdecydowanie wole jak dodaja mi bonusowa godzine spania :oops: nie e podoba mi sie ta zmiana :P

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 19:55
przez cichy
redlovebloodgirl napisał(a):zdecydowanie wole jak dodaja mi bonusowa godzine spania :oops: nie e podoba mi sie ta zmiana :P

mam tak samo jak Ty :wink:
echhh nie dość, ze musze rano wstac, to jeszcze o godzine wczesniej ;/

PostNapisane: sobota, 25 mar 2006, 20:53
przez Vin
Okropność, ale jak mus to mus.
Zaraz sobie przestawię, żebym miała świadomość ile będe miala czasu na spanie.
Akurat dziś musieli mi to zrobić i przestawiać czas. :P
Jutro muszę wstac o 6.30, czyli o 5.30 starego czasu.
Koszmar.

PostNapisane: niedziela, 26 mar 2006, 22:38
przez Sędzia Czesław
I jak zwykle wynikły z tego ciekawe sytuacje. U kumpla na lekcje na godz. 8 przyszły 4 osoby

PostNapisane: niedziela, 26 mar 2006, 23:44
przez Sędzia Czesław
WZT napisał(a):
Sędzia Czesław napisał(a):I jak zwykle wynikły z tego ciekawe sytuacje. U kumpla na lekcje na godz. 8 przyszły 4 osoby



eeeeeeeee w niedziele???


Są szkoły zaoczne