Strona 1 z 2

Uwaga! Dziś zaatakuje Kamasutra

PostNapisane: piątek, 3 lut 2006, 08:05
przez Vin
Robak e-mailowy Kamasutra, zwany też Nyxem.E, 3 lutego uruchomi procedury destrukcyjne. Rezultatem może być skasowanie wszystkich dokumentów, plików Excela i prezentacji.
Konieczne jest posiadanie zaktualizowanego programu antywirusowego - poinformował główny inżynier systemowy w polskim oddziale firmy Symantec, Andrzej Kontkiewicz

Kamasutra lub Nyxem.E znany jest w internecie po wieloma nazwami m.in. W32.Blackmal.E@mm, W32/Nyxem-D, Win32/Blackmal.F czy Tearec.A. Według ekspertów IronPort, zajmujących się bezpieczeństwem informatycznym, wirus ten jest jednym z niewielu, posiadających wbudowane procedury destrukcyjne. Zdaniem analityków, napisany w języku Visual Basic, robak rozsyła się na dwa sposoby. Pierwszym jest e-mail. Wysyła się jako załącznik fałszywej wiadomości, o kilkunastu różnych nagłówkach np. The Best Videoclip Ever, School girl fantasies gone bad, A Great Video, [beeeep eng.] Kama Sutra pics, give me a kiss, "Hot Movie", Fw: Funny :), Fwd: Photo, Word file, eBook.pdf, You Must View This Videoclip!, Part 1 of 6 Video clip, My photos, the file.

http://wiadomosci.onet.pl/1253551,18,item.html

Wystarczy mieć tylko program antywirusowy i spokój ?

PostNapisane: piątek, 3 lut 2006, 10:34
przez ewe
I tak jak w życiu -patrzcie gdzie wchodzicie i co otwieracie!

PostNapisane: piątek, 3 lut 2006, 10:53
przez Dziura_w_skarpecie
idzie z psem

PostNapisane: piątek, 3 lut 2006, 15:34
przez Uri
ewe napisał(a):I tak jak w życiu -patrzcie gdzie wchodzicie i co otwieracie!


jazz jackrabbit! :)


anyways - ja mam antyvir włączony 24/7

PostNapisane: piątek, 3 lut 2006, 15:40
przez Bruno
A co to antyvir?? Bo juz zdarzylem zapomniec....

PostNapisane: sobota, 4 lut 2006, 03:22
przez yennefer
hmm, załączników nigdy nie otwieram, a tego dziadostwa pełno dostaje.. no ale profilaktycznie dziś właczyłam gruntowne skanowanie :twisted:
jak widać, Kamasutra to samo zło :!: :P :P

PostNapisane: sobota, 4 lut 2006, 03:26
przez yennefer
WZT napisał(a):A tam Yen przesadzasz... podobno to gestia wycwiczenia pewnych odruchow :P

a o której Kamasutrze teraz mówimy? :twisted: :P
jeśli tej idącej z netu, to ćwiczyć trzeba w przestrzeni wirtualnej ;)

PostNapisane: sobota, 4 lut 2006, 03:31
przez yennefer
WZT napisał(a):Zdaj sie na swa wybujala oraz wyuzdana wyobraznie.... :p

nie bede pokazywać palcem (bo to nieładnie), kto tu ma wyuzdana wyobraznie :P