Policja zamknęła sieć do wymiany nielegalnych plików

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Koala » poniedziałek, 23 kwi 2007, 20:56

Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez Flo » poniedziałek, 23 kwi 2007, 21:42

Koala napisał(a):klik klik


i bardzo dobrze
Avatar użytkownika
Flo
Arcymistrz
 
Posty: 3981
Dołączył(a): czwartek, 2 lut 2006, 10:58
Lokalizacja: pod spodem
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Deja Vu » wtorek, 24 kwi 2007, 08:34

Wracamy do JASKIŃ. Cóż w domach muszą być ciężki meble do barykad, wiadra ze smołą i głazy na parapetach. Takiemu państwu prawa dziękuję. Co z konstytucją? Już nie obowiązuje w państwie kaczek?
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez Demurrer » wtorek, 24 kwi 2007, 08:46

Martius napisał(a):Czy kiedykolwiek była jakaś dyskusja , ja widzę cały czas jednostronna „próbę” polemiki z zamkniętymi łbami . 8)


Oj trwa , trwa. Na bieżąco i regularnie o tym pisze np. Waglowski na http://prawo.vagla.pl/

Problem w tym, że uczestniczą w tej dyskusji głównie przedstawiciele organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi.

Wniosek może z tego wynikać następujący: wiele mi mówi, że w Polsce kończą się czasy dozwolonego użytku osobistego. Oczywiście mógłby on pozostać (dyrektywa unijna temu nie przeszkadza), jednak istnienie takiego, wyraźnego dopuszczenia nie jest w ekonomicznym interesie dysponentów praw. Wobec braku jakiejkolwiek reprezentacji użytkowników praw w procesie ich stanowienia - oczyma wyobraźni widzę koniec tego dozwolonego użytku. Jeśli się tak stanie, że przepis art. 23 zniknie w obecnym brzmieniu z polskiej ustawy - tezy o legalności pobierania z internetu chronionych przez prawo autorskie utworów, co dziś można oceniać właśnie przez pryzmat dozwolonego użytku osobistego, nie będą już dłużej aktualne. Dura lex, sed lex. Do tego jednak czasu chętnie będę bronił tezy o potrzebie dopuszczenia tego wyjątku od generalnej zasady monopolu prawnoautorskiego, uzasadniając ją godnością człowieka, dostępem do dóbr kultury, wolnością słowa, prawami konsumenta, potrzebami poszukiwania równowagi, etc. Zdaję sobie też sprawę, że są osoby, które mają na temat tego przepisu (art. 23 w dzisiejszym jego brzemieniu) inne od mojego zdanie, jednak myślę, że jest o czym dyskutować i czego bronić.

http://prawo.vagla.pl/node/6816
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez j0shu4 » środa, 25 kwi 2007, 13:32

no to tak z przymruzeniem oka
cytat ze strony :
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
2007-04-23 Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich . W tym podniosłym dniu na -------------- pojawiło się ponad 100 nowych reli.


:>
Avatar użytkownika
j0shu4
Moderator
 
Posty: 1559
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:54
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Koala » czwartek, 17 maja 2007, 11:31

Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez Tomash » poniedziałek, 21 maja 2007, 20:45

Kinomania.org też padła szkoda troche, gdyby nie udostępniali napisów może by jeszcze była bo fajne zapowiedzi filmów tam mieli :(
Avatar użytkownika
Tomash
Coś tam napisał
 
Posty: 61
Dołączył(a): piątek, 27 cze 2003, 18:07
Lokalizacja: Kołobrzeg

Poprzednia strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości