Ceny benzyny

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez PIOTRGAN » czwartek, 20 lip 2006, 08:38

YYY. jaki supermarket ma być w Koszalinie ???
Avatar użytkownika
PIOTRGAN
Ważniak
 
Posty: 250
Dołączył(a): środa, 23 lis 2005, 22:06
Lokalizacja: Z POD MIASTA

Postprzez Demurrer » czwartek, 20 lip 2006, 08:47

gim-kg napisał(a):Powiedzcie mi tylko dlaczego akcyza ma charakter procentowy. Rośnie cena ropy na rynkach światowych i rośnie akcyza


Chyba sobie sam odpowiedziałeś na to pytanie...
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez BLAaa » czwartek, 20 lip 2006, 08:54

Tak samo jak z innymi podatkami. Więcej zarabiasz, więcej Ci zabiorą.
Avatar użytkownika
BLAaa
Uzależniony
 
Posty: 2349
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sie 2004, 08:43
Lokalizacja: Z Kąta

Postprzez Konsul » piątek, 21 lip 2006, 17:42

PIOTRGAN napisał(a):YYY. jaki supermarket ma być w Koszalinie ???

Chyba Carrefour. Ważne, że będzie tanio, zresztą na tle Kołobrzegu nie jest to specjalnie trudne zadanie :)
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Sauniere » sobota, 22 lip 2006, 00:21

nie powinien wogole akcyzy wprowadzac
Sauniere
Ważniak
 
Posty: 201
Dołączył(a): środa, 28 cze 2006, 11:39
Lokalizacja: Colberg

Postprzez Elfik » sobota, 22 lip 2006, 22:45

Widocznie temat równie interesujący jak ceny paliwa:)
Sama zauważam różnice w cenach między Kołobrzegiem a Szczecinem, często nawet spore. Wielu moich znajomych przyjeżdza do mnie do Szczecina żeby kupić ciuszki, bo i wybór większy i ceny niższe zdecydowanie.
Oj przydałby się duży sklep, bo minimal jest jedynym, więc zachowuje się jak monopolista.
Na początku ceny może były tam niższe, ale teraz niespecjalnie.
Elfik
Mistrz klawiatury
 
Posty: 383
Dołączył(a): niedziela, 25 cze 2006, 16:57
Lokalizacja: z Radzikowa

Postprzez Konsul » poniedziałek, 24 lip 2006, 15:40

Choć w zatankowanej przez Jacka Zielińskiego benzynie było 15 proc. wody, to prokuratura umorzyła postępowanie ze względu na "brak ustawowych znamion przestępstwa". Wszystko przez wadliwe rozporządzenie ministra gospodarki.

Jakość benzyny wyznaczają 23 parametry opisane w rozporządzeniu ministra gospodarki. Problem w tym, że nie wszystkie z nich mogą być dowodem w sądzie, gdyż w rozporządzeniu nie ma metod ich badania - czytamy w gazecie.

W efekcie wartość dowodową dla sądu ma jedynie dziesięć parametrów benzyny. Reszta, wśród nich także ilość wody, może być w sądzie zakwestionowana.
I to jest k...a skandal!!! :x
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Demurrer » poniedziałek, 24 lip 2006, 15:47

Konsul napisał(a):Choć w zatankowanej przez Jacka Zielińskiego benzynie było 15 proc. wody, to prokuratura umorzyła postępowanie ze względu na "brak ustawowych znamion przestępstwa". Wszystko przez wadliwe rozporządzenie ministra gospodarki.

Jakość benzyny wyznaczają 23 parametry opisane w rozporządzeniu ministra gospodarki. Problem w tym, że nie wszystkie z nich mogą być dowodem w sądzie, gdyż w rozporządzeniu nie ma metod ich badania - czytamy w gazecie.

W efekcie wartość dowodową dla sądu ma jedynie dziesięć parametrów benzyny. Reszta, wśród nich także ilość wody, może być w sądzie zakwestionowana.


A gdzie źródło newsa?
Avatar użytkownika
Demurrer
Gwiazdor
 
Posty: 1553
Dołączył(a): środa, 8 lut 2006, 21:23
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez Konsul » poniedziałek, 24 lip 2006, 16:57

Wiadomość jest "GW".
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez ewe » czwartek, 27 lip 2006, 13:40

No i po co kupowac takie niepewne paliwko ? 15% wody , 15 % Bóg wie jeszcze czego , a w tym wszystkim wiele innych śmieci .
Ropniacy mają lepiej ,do Biedronki po kilka literków oleju rzepakowego ,do baku i przynajmniej wiedzą ,że jeżdżą ekologicznie :D
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez abyss » czwartek, 3 sie 2006, 19:54

ewe napisał(a):No i po co kupowac takie niepewne paliwko ? 15% wody , 15 % Bóg wie jeszcze czego , a w tym wszystkim wiele innych śmieci .
Ropniacy mają lepiej ,do Biedronki po kilka literków oleju rzepakowego ,do baku i przynajmniej wiedzą ,że jeżdżą ekologicznie :D


tyle tylko, że tzw.starymi dieslami można jeździć na oleju spożywczym.
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości