kto jest honorowym krwiodawcą??

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez Vin » wtorek, 26 wrz 2006, 06:54

Trojan, to nie jest możliwe

i chyba nawet nie jest śmieszne

ale ważne, że chęci już masz ...
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez barmaid » wtorek, 26 wrz 2006, 07:04

A takie małe jak ja to mogą krew oddawać? Zawsze sie nad tym zastanawiałam.... I napiszcie gdzie sie należy udać i jakie badania przejść by stać się krwiodawcą.
Avatar użytkownika
barmaid
Rycerz forum
 
Posty: 1054
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 18:18

Postprzez Vin » wtorek, 26 wrz 2006, 07:15

Małe ma tu wszystkie informacje

A Małe waży przynajmniej 50 kg ?

Się Małe podtuczy to będzie mogło :)

http://www.krewniacy.pl/?action=showCategory&id=21

http://www.krewniacy.pl/?action=showArticle&id=348
Avatar użytkownika
Vin
Uzależniony
 
Posty: 2101
Dołączył(a): poniedziałek, 7 mar 2005, 18:49

Postprzez Meeta » wtorek, 26 wrz 2006, 08:53

Po prostu chciałem pomóc ;)

Też dużo i solidnie jem, nawet przed oddaniem krwi, ale nigdy nie zdyskwalifikowało mnie to do oddania krwi :)

a grupa krwi to 0 rh +

P.S.
A jak sprawa ma sie w przypadku przejścia operacji? Nie znalazlem tego w pytaniach i odpowiedziech? Trzeba poczekać rok?
Meeta
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:14
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Koala » wtorek, 26 wrz 2006, 13:40

zalezy jesze jaka operacja wycieli ci cos?
mi usuneli (łac. lien) to spowodowało dożywotnia dyskwalifikacje

a skloniło mnie cheć pomocy i to ze o moja grupe krewi jest ciezko
Avatar użytkownika
Koala
Mistrz klawiatury
 
Posty: 397
Dołączył(a): niedziela, 19 lut 2006, 14:38
Lokalizacja: Australia
Gadu-Gadu: 5257236

Postprzez Meeta » wtorek, 26 wrz 2006, 14:00

Koala o ile sie nie myle stracil sledzione, a odpowiedzialna jest ona w znacznym stopniu za współtworzenie składników krwi, więc dyskwalifikacja jest oczywista... mi już dwa razy cieli dłoń z powodu problemów ze scięgnami, ale wiem, ze mnie to nie dyskwalifikuje przy oddawaniu krwi. Interesowało mnie jedynie jak długo po operacji, czy zabiegu nie można oddawać... otóż rok :)

P.S.
Może i ukłucia nie czuć, ale mnie zawsze boli bardziej wyciąganie tej głupiej igły ;) Acha i po ostatniej operacji miałem zapalenie zyły i infekcje bakteryjną w niej :D To juz chyba pytanie bardziej szczegółowe i będe musiał skierowac je do lekarze tym bardziej, że za kilka dni minie rok, a żyła nie jest już tak elastyczna jak kiedyś i czasem boli :/
Meeta
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:14
Gadu-Gadu: 0

Postprzez Trojan » wtorek, 26 wrz 2006, 15:43

po zapalenie żyły ? oj szczerze wątpie , chyba żeby akurat jej nie kłuli , to wtedy może.......
Avatar użytkownika
Trojan
Dyskutant
 
Posty: 141
Dołączył(a): czwartek, 24 sie 2006, 14:03

Postprzez Meeta » wtorek, 26 wrz 2006, 15:44

Jutro rano sie dowiem ;)
Meeta
Twardziel
 
Posty: 113
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 14:14
Gadu-Gadu: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości