Co z tą matmą i mundurkami?

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

Postprzez abyss » poniedziałek, 4 wrz 2006, 21:11

Nie wprowadzaj zamętu. Te akty są przygotowane przez Giertycha. :twisted: znowelizowane jak wolisz!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Postprzez Colberg » poniedziałek, 4 wrz 2006, 21:29

O jakich aktach mówisz? Tych wymienionych przez Swaroga?
Jak tak - to nie ma błędu w tym co piszę. Podpisał Giertych... ale otrzymał je "z dobrodziejstwem inwentarza". Nie było w nich nic, co można by politycznie ugrać...
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez abyss » poniedziałek, 4 wrz 2006, 21:49

W sprawie zmiany organizacji roku szkolnego wyszły dwa rozporządzenia z maja i lipca, sugerujesz, że te pomiędzy majem i lipcem to przygotował ktoś, a Giertych musiał je podpisać. Wytłumacz mi jak to jest możliwe? aha, i nic nie musiał podpisać, czyli otrzymać w spadku.
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Postprzez Colberg » wtorek, 5 wrz 2006, 00:30

Ministerstwo przygotowuje różne niezbędne akty prawne - a minister je podpisuje lub nie. Dość powiedzieć, że w kolejce czekają dokumenty "wyprodukowane" od 2004 roku. Żaden urzędnik nie może sobie pozwolić na stosowanie zasady "spalonej ziemi". W końcu doprowadziłoby to do paraliżu resortu.
Czy nie uważasz że podpisanie przez 4 miesiące trzech :!: drugorzędnych rozporządzeń jest dowodem na przepracowanie Giertycha? Nie liczę tu dwóch "prezentów" dla uczniów - w związku z wizytą papieża i przesunięciem rozpoczęcia roku szkolnego...
Nie ma to jak być mocnym... w gębie :lol:
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez abyss » wtorek, 5 wrz 2006, 07:10

Miarą dobrego ministra nie jest taśmowa produkcja aktów prawnych Colberg, w złych kategoriach się poruszasz.
Dla mnie minister Giertych psuje oświatę, mundurki - które de facto uczniowie mogli nosić już wcześniej, matura zdana za friko itp.

Co do mundurków to TRM ma swoje tradycje, jest szkołą w pewnym sensie lekko wiejącą dyscypliną wojskową, co oceniam dobrze w tym konkretnym przypadku i nie jest rejonizowana, nie odpowiada to idziesz do Ogólniaka.
Co pozytywnego poza ostemplowaniem(Gimnazjum, Szk.Podstawowa) i wyrzuconą w błoto kasą w imię lepszego samopoczucia kogoś ma dać mundurek ?
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Postprzez Colberg » wtorek, 5 wrz 2006, 07:48

Chyba nie wiesz o czym piszesz. Mundurki nie mają być obowiązkowe :!:
Do tej pory szkoły również mogły zarządzić ich noszenie. I jest wiele szkół w Polsce które tak zrobiły.

Razi mnie coś innego. Minister robi konferencje prasowe codziennie lub co drugi dzień. Ale nic z nich nie wynika - poza szumem medialnym. Ale w końcu taka jest praca polityka... :lol:
Avatar użytkownika
Colberg
Ważniak
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 28 gru 2004, 21:51
Lokalizacja: Danzig

Postprzez abyss » wtorek, 5 wrz 2006, 07:56

Mam prośbę, czytaj dokładniej to co piszę.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem o mundurkach....że uczniowie mogli je nosić wcześniej.
Ja neguję w ogóle sens "mundurkowania" uczniów w podstawówkach i gimnazjach.
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Postprzez abyss » wtorek, 5 wrz 2006, 20:47

To może radnych w mundurki przyodziać. :twisted:
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Postprzez Konsul » wtorek, 5 wrz 2006, 20:55

A dlaczego mundurki tak Cię irytują. W każdym miejscu obowiązuje stosowny ubiór. Policja ma mundury, lekarze białe fartuchy itd itp. Ja bym chciał, aby przepis o odpowiednim ubiorze trafił również do urzędów. Jak to wygląda, gdy idziesz załatwić poważną sprawę, a tam facet w wyciągniętej koszuli i startych spodniach ( lub co lepsze w dresowej bluzie z kapturem ).
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez Mafi » wtorek, 5 wrz 2006, 21:21

Konsul napisał(a):A dlaczego mundurki tak Cię irytują. W każdym miejscu obowiązuje stosowny ubiór. Policja ma mundury, lekarze białe fartuchy itd itp. Ja bym chciał, aby przepis o odpowiednim ubiorze trafił również do urzędów. Jak to wygląda, gdy idziesz załatwić poważną sprawę, a tam facet w wyciągniętej koszuli i startych spodniach ( lub co lepsze w dresowej bluzie z kapturem ).

Hmm... wole zeby taki "facet" siedzial w bluzie z kapturem i byl kompetentny, umial zalatwic/pomoc zalatwic moja sprawe, niz byl ubrany w najdrozszy garnitur i gowno potrafil i umial... ladnie wygladac to potrafi kazdy :)
Avatar użytkownika
Mafi
Gwiazdor
 
Posty: 1634
Dołączył(a): piątek, 14 maja 2004, 21:01
Lokalizacja: Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 5335991

Postprzez Konsul » wtorek, 5 wrz 2006, 21:23

Świnto prawda.
Avatar użytkownika
Konsul
Gwiazdor
 
Posty: 1691
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lip 2006, 15:59
Lokalizacja: prawie z Słońca

Postprzez abyss » środa, 6 wrz 2006, 06:58

Mundurki to temat zastępczy.Ogromne koszta tej akcji i nic pozytywnego.
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Postprzez ewe » środa, 6 wrz 2006, 09:17

I codzienne ranne prasowanie mundurka.
Rozumiem mundurki ale w szkołach bardzo renomowanych
Avatar użytkownika
ewe
Gwiazdor
 
Posty: 1505
Dołączył(a): wtorek, 6 gru 2005, 07:29

Postprzez abyss » środa, 6 wrz 2006, 12:19

I z tradycjami, jak np.TRM
Avatar użytkownika
abyss
Mistrz klawiatury
 
Posty: 325
Dołączył(a): czwartek, 3 sie 2006, 14:05
Lokalizacja: z samej góry

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości