
rysio napisał(a):a ja przy dźwiękach donora - shhh, czyli z radością, że ktoś wogóle tym jest zainteresowany napiszę wam tak:
_______20 dag słonecznika
_______4 łyżeczki cukru
_______7 dag drożdży
_______1 kg mąki tortowej
_______1 litr letniej wody
_______3 szkl. płatków owsianych
_______4 łyżeczki soli
_______Wymieszać wszystko oprócz cukru, wody i drożdży. Osobno
_______wymieszać 1 szkl.
_______wody, drożdże i cukier. Resztę wody i wymieszane drożdże
_______dodać do całości,
_______wymieszać. Blachę wysmarować i wysypać bułką. Ciasto wylożyć
_______do blachy.
_______Odstawić na pół godziny. Piec godzinę w 200 st. C.
Taka porcja wystarczy dla rodziny na tydzień. A że w tydzień się chleb popsuje i zeschnie i nie będzie nadawał do spożycia? Z tym chlebem nie ma takiego problemu. Po tygodniu wciąż jest pyszny. Ja już od ponad pół roku nie kupiłem ani bochenka, i jak czasami częstuję znajomych to słyszę same tylko ochy i achy. Niestety niewielu ludziom chce się piec w domu.
_______Smacznego i pozdrawiam
Peny napisał(a):w ustroniu jest cos takiego jak skansen chleba.. zawsze bylam ciekawa co tam sie wyprawia. Moze tam mozna skosztować prawdziwego chleba..?
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości