cze

Tutaj można pisać o wszystkim i o niczym. Jeżeli to, co chcesz napisać nie pasuje do żadnej innej kategorii, właśnie tu powinno się znaleźć.

cze

Postprzez mroczny » czwartek, 19 kwi 2007, 15:24

kołobrzeg wspaniałe miasto witam na stażu - bardzo chciałbym pisać w dziale miasto, tyle tam się dzieje...
mroczny
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 19 kwi 2007, 15:19

Postprzez mroczny » czwartek, 19 kwi 2007, 15:52

Kochani Forumowicze!
Piszę pracę na temat udziału lokalnych polityków w procesach decyzyjnych lokalnego samorządu. Tezą wyjściową jest: Demokracja uczestnicząca i globalizacja według pracy Rafała Górskiego i jego myśl, cytuję: „demokracja, współczesna święta krowa świata, przechodzi kryzys. A kryzys ten jest jednym z głębszych. Każde okrucieństwo jest dokonywane w imię demokracji /.../ Demokracja jest wolną światową nierządnicą, chętną do przystrajania się, rozbierania się, do usatysfakcjonowania wszystkich możliwych gustów, dostępna do użycia i nadużycia”. To słowa Arundhati Roy, hinduskiej obrończyni praw człowieka i antyglobalistki, wypowiedziane w maju 2003. Cóż, ciekawe że zaledwie kilkanaście lat po obwieszczeniu ostatecznego zwycięstwa demokracji wszyscy wokół mówią o jej kryzysie lub nawet zgonie. Pierwszym symptomem upadku ma być traktowanie polityki i samej demokracji w kategoriach porozumienia biznesowego. Drugim globalna modyfikacja technik władzy. Jej cechą wyróżniającą jest koncentracja władzy w rękach władz wykonawczych (które mają coraz większe uprawnienia) kosztem organów wybieralnych i samych wyborców. Opinie tych ostatnich są coraz mniej istotne w determinowaniu najważniejszych wyborów. Stąd biorą się propozycje nazwania nowej epoki mianem postdemokracji. Funkcjonuje również inna opinia. Wedle niej, system o którym mówimy nigdy demokratyczny ani wolnościowy nie był, więc wszystkie żale kierowane są pod niewłaściwy adres. Powstał cały katalog zarzutów wobec instytucji przedstawicielskich: sprzyjanie apatii społecznej oraz nieumiejętność zaspokojenia żądań obywateli. Mają one być niewystarczające do uniknięcia nadużyć władzy i przeszkadzać w wykształceniu się kryteriów przejrzystości w procesach decyzyjnych”.

Chciałbym zrozumieć to dzieje się w Kołobrzegu. Z jednej strony, czytam o dużym wpływie lokalnych polityków, także na to Forum, mówią o tym także mieszkańcy, że wszystkim w mieście rządzi dwóch posłów a z drugiej miejskie wipy zaprzeczają. Dzwoniłem do paru dziennikarzy i oni także potwierdzają, że w mieście rządzi dwóch posłów, jednak powiedzieli, że nie potwierdzą mi tego oficjalnie, bo nie chcą się narażać na nieprzyjemności.

Czy możecie mi powiedzieć, jak naprawdę jest? W razie czego proszę pisać na adres prywatny. Bardzo proszę o pomoc. L.S
mroczny
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 19 kwi 2007, 15:19

Postprzez chudy » czwartek, 19 kwi 2007, 16:29

cze
chudy
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 18 kwi 2007, 18:41

Postprzez mimoza » czwartek, 19 kwi 2007, 17:57

właśnie było w tv3 to samo pytanie - jesteś dziennikarzem ?
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez BLAaa » czwartek, 19 kwi 2007, 18:19

Niech śledzi formu, a praca sama mu się napisze :)
Avatar użytkownika
BLAaa
Uzależniony
 
Posty: 2349
Dołączył(a): poniedziałek, 2 sie 2004, 08:43
Lokalizacja: Z Kąta

Postprzez myśliwiec » czwartek, 19 kwi 2007, 20:20

taaaa :)
myśliwiec
Mistrz klawiatury
 
Posty: 357
Dołączył(a): wtorek, 23 wrz 2003, 16:24

Postprzez Deja Vu » piątek, 20 kwi 2007, 01:04

baa
Avatar użytkownika
Deja Vu
Weteran
 
Posty: 515
Dołączył(a): piątek, 16 mar 2007, 08:32
Gadu-Gadu: 0
Skype: omar_kg

Postprzez Agunia__ » piątek, 20 kwi 2007, 01:10

no sama moze nie ale z mala pomoca sie na pewno uda ;)
Avatar użytkownika
Agunia__
Rycerz forum
 
Posty: 1118
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 14:06
Lokalizacja: Chippenham / Bath Spa / Kołobrzeg
Gadu-Gadu: 4975651
Skype: mekaree1

Postprzez mroczny » piątek, 20 kwi 2007, 12:15

dzinnikarzem nie jestem - miałem polewke z tego co mówili posłowie wczoraj... w tv bo wiem co mówia ludzie abs...
mroczny
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 19 kwi 2007, 15:19

Postprzez Martius » piątek, 20 kwi 2007, 12:17

wali mi tu polityczną padlina :!:
Avatar użytkownika
Martius
Mieszka tu
 
Posty: 881
Dołączył(a): środa, 1 lut 2006, 22:27
Lokalizacja: +o1
Gadu-Gadu: 3816630

Postprzez mimoza » piątek, 20 kwi 2007, 14:26

mroczny napisał(a):dzinnikarzem nie jestem - miałem polewke z tego co mówili posłowie wczoraj... w tv bo wiem co mówia ludzie abs...


to skąd znałeś pytania które zada wisniewski posłom ???
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54

Postprzez myśliwiec » piątek, 20 kwi 2007, 20:13

skądinąd mimozo! ma muzo! :lol:
myśliwiec
Mistrz klawiatury
 
Posty: 357
Dołączył(a): wtorek, 23 wrz 2003, 16:24

Postprzez mimoza » piątek, 20 kwi 2007, 20:17

myśliwiec napisał(a):skądinąd mimozo! ma muzo! :lol:


no chyba, że tak... ech, myśliwcze - sen nocy letniej...
Avatar użytkownika
mimoza
Rycerz forum
 
Posty: 1000
Dołączył(a): sobota, 10 lut 2007, 12:54


Powrót do :: hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości